Jdi na obsah Jdi na menu

Základní informace k fungování oddílu Skautek

6. 9. 2014

Skautky Lázně Bohdaneč - Pomela

 

 Skautské schůzky dívek od 11-15 let se konají každý pátek od 17:30 do 19:00 v nové klubovně naproti sběrnému dvoru v bývalé budově  ELPROMU. Na schůzkách hrajeme hry, učíme se skautským dovednostem, a věnujeme se i rukodělným pracem. Přes rok podnikáme výpravu na nedalekou skautskou základnu Hájenka u Dolan. V případě zájmu a podle možností vedoucích, by bylo možné udělat výpravu na vzdálenější základnu, či podnikat jednodenní výlety. Vyvrcholením skautského roku je dvoutýdenní stanový tábor v Orlických horách na břehu řeky Zdobnice.

  Na každou schůzku by měly holky nosit šátek, provázek , KPZ (krabička poslední záchrany), psací potřeby a zápisník (nejlépe s tvrdými deskami), kam si budou moct psát všechny nové poznatky. Doporučujeme, aby holky na schůzky nosily starší sportovní oblečení, které se bude moci umazat.

 Roční registrační poplatek činí 500,-Kč. K registraci je možno si přiobjednat i předplatné skautského časopisu (pro mladší Světýlko a pro starší Skaut, vychází 4xročně) za 40,- Kč, který lze stáhnout na internetové stránce www.krizovatka.skaut.cz.

 Aby holky věděly, co by měly znát, existují nově vydané Stezky pro skautky (4 díly po 40,-Kč + Nováček za 40,-Kč) a Cestičky pro světlušky (3 díly po 45,-Kč + Nováček za 40,-Kč). Lze je však zdarma stáhnout na http://krizovatka.skaut.cz/oddil/program/dle-vychovnych-kategorii/skauti-skautky/skauti-skautky-stezky/skauti-skautky-stezky-stezky​/.

 Skauti mají své kroje. Sestávají se z košile, šátku, píšťalky, turbánku, nášivek, odznaků, pásku a skautského trička. Jedná se o finančně docela náročnou záležitost. Proto doporučuji zakoupit v případě, že dítě pojede na tábor, kde je kroj povinný nebo kontaktovat bývalé členy, kteří jej rádi odprodají. Koupit se dají jak v kamenných obchodech (JUNshop v Praze) tak i přes internet na www.junshop.cz, www.obchod.skaut.cz.

1-2 měsíce před táborem se pořádá burza krojů, kde je možno od rodičů povyrostlých dětí odkoupit i použité kroje a kde se hromadně objednává zboží.

Na konci školního roku proběhne Burza krojů, kde budeme hromadně objednávat kroje a jeho doplňky a bude zde možnost odprodat a zakoupit kroje staré. Bližší informace budou v předstihu poskytnuty na emailové adresy rodičů a vyvěšeno na stránkách.

 

Užitečné odkazy:

www.skaut.cz

www.krizovatka.skaut.cz

www.junshop.cz

www.obchod.skaut.cz

divcioddil.rajce.idnes.cz

www.vlcaci.wz.cz

 

Kontakty:

Kristýna Izáková (Izy)

tel. 728 826 139

mail  inertie@seznam.cz

 

Barbora Zaifertová 

mail  barazaifertova@seznam.cz